logo

Pierwszy taniec.

Rozmawiając z Parą Młodą przed ślubem często spotykam się z problemem „pierwszego tańca”. Jak wiadomo pierwszy taniec Pary Młodej otwiera całą zabawę taneczna na sali. Dla jednych to ważny punkt całej ceremonii dla innych ma to symboliczne znaczenie. Przeważnie Para Młoda tańczy w kole stworzonym przez gości weselnych, dlatego tak bardzo jest to stresujące, żeby dobrze wypaść przed całą rodziną, która ocenia cały układ taneczny. Jak wiadomo nie każdy jest wyborowym tancerzem, dlatego wiele Par ma przygotowany układ taneczny 2 na 2 lub 1 na 1. Sporo par również stara się przygotować cały układ taneczny składający się z kilku tańców. Jak więc się najlepiej do tego przygotować?
pierwszy-taniecżródło flicker

Nikt nie jest na straconej pozycji można zacząć od kursów na youtube jest tam wiele przykładów pierwszych tańców, jeżeli nie jesteście wstanie sami się podszkolić warto pomyśleć o paru lekcjach kursu tańca. Dziś w dobie reality show „taniec z gwiazdami” czy „You can dance” nie powinno być problemu z odszukaniem takiej szkoły tańca lub nawet indywidualnych lekcji prowadzonych przez zawodowych tancerzy. Szkolenia dla Par Młodych są dość popularne i trwają do kilkunastu spotkań oczywiście to zależy od umiejętności partnerów:). Na takich kursach nie tylko można nauczyć się pierwszego tańca, ale również innych podstawowych kroków tanecznych.

pierwszy-taniec1żródło flicker

 

Najbardziej popularne są Walce angielski dla mniej wprawionych a dla „lekko zaawansowanych” walc wiedeński.

Jeżeli opanujecie Walc wiedeński na pewno zrobicie wielkie wrażenie na gościach. Teram mamy luty wiec warto o tym pomyśleć, bo zostało jeszcze trochę czasu. Trzymam kciuki i mam nadzieje, że w tym roku zobaczę, co najmniej kilka zwariowanych i profesjonalnie przygotowanych tańców, od których się wszystko zaczyna.

 

Pierwszy Taniec Aleksandry i Damiana

 [video_box video_url=”http://vimeo.com/81787160″]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X