logo

Muszka czy aby na wesele?

Poświęciłem już kilka artykułów Pannie Młodej może czas wreszcie coś napisać o Panu Młodym. Czy panowie mają podobne dylematy jak panna młoda na temat sukni ślubnej tylko mowa tu o garniturach czy frakach. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ja myślę że każdy na swoim ślubie chce wyglądać z klasą ale z drugiej strony czuć się swobodnie, a jeśli uda się jeszcze do tego wszystkiego zawrzeć trochę siebie to będzie już pełen sukces. Patrząc na stój Pana Młodego nie za bardzo można poszaleć z nutką własnego stylu.

muszka-na-wesele2żródło flicker

Dodatki to część garderoby o której myślę. Kolorowe spinki do mankietów, skarpetki w paski czy śmieszny krawat a może muszka. Coraz częściej krawatki, krawaty zastępowane są muszkami. Prawdę mówiąc muszka to całkiem coś innego niż krawat proponuję najpierw ubrać muszkę na jakąś inną imprezę a nie zaczynać zaraz od wesela. Jeżeli przypadnie wam do gustu i nie będziecie się czuć skrepowani to zacznijcie szukać tej właściwej muszki na Wasze wesele.

muszka-na-wesele1żródło flicker

Ubranie muchy wiąże też się z pewnymi zasadami savoir vivre. Jeżeli planujecie swoje wesele w klasycznym stylu lub wymaga tego miejsce w którym odbywać się będzie cała ceremonia to nie ma o czym mówić, ale jeżeli wasze wesele będzie odbywać się np. na łonie przyrody lub w jakiejś małej restauracji to nie starajcie się na siłę robić z siebie sztywniaków. Często też wesela organizowane są w równych stylach. Najważniejsze abyście tego dnia nie czuli się spięci już będziecie mieli dość stresów więc nie potrzebujecie żeby was coś denerwowało na szyi. Macie czuć się swobodnie i wygodnie w tym co macie na sobie.

muszka-na-wesele żródło flicker

Muszki podobnie jak krawaty dzielimy na kilka modeli. Muszki mogą być większe, mniejsze, jednokolorowe jak i wielokolorowe w groszki, paski. Najczęściej wybierana jest muszka o skrzydełkach dwa i pół cala. Pamiętajmy że wybór muchy zależy też od wzrostu i postawy mężczyzny. Większe muszki będą raczej pasowały do „większych” mężczyzn i bardziej postawnych inaczej będziecie wyglądać jak klown w cyrku. Muszki mogą być również wiązane z tasiemki. Mężczyźni często wybierają muszkę typu diamond, która ma skrzydełka zakończone “trójkątnie”.

muszka-na-wesele3żródło flicker

Najważniejszą zasadą jest: czarna mucha do smokingu, biała do fraka. Pamiętajcie że ubierając muszkę musimy też założyć odpowiednią koszule, kiepsko będą wyglądały przeźroczyste guziki. Najlepiej będzie wyglądała koszula która ma zasłonięte guziki lub ozdobne masą perłową.

muszka-na-wesele4żródło flicker

Nie zapominajmy o tych muchach kolorowych czy ozdobionych wzorami. Takie muszki świetnie będą pasowały do motywów przewodnich na Sali, lub bukietu dla Panny Młodej. Wybór śmiesznej muchy na pewno zrobi furorę na Waszym weselu i pewnie świetnie będziecie wyglądać w trójkę na fotkach. Ty, Pani Młoda i ona mucha. 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X