logo

Podziękowania dla gości weselnych

Planując listę gości narzeczeni nie wyobrażają sobie aby zabrakło kogoś na ich weselu, kogoś kto naprawdę jest ważny w ich życiu. Tak naprawdę to jeden z najważniejszych dni w ich życiu, więc trudno wyobrazić sobie aby brakło przyjaciół bliskich znajomych a o rodzinie nie wspominając. Wręczenie zaproszenia to w pewnym sensie wyróżnienie jakim młodzi okazują swoich gości.  W toastach weselnych zawsze pamiętacie, aby podziękować gościom za przybycie na waszą uroczystość są to ważne momenty wesela. Takie momenty wzruszeń i radości na pewno długo pozostaną w Waszej pamięci.

podziękowania3

żródło flicker

Pięknym gestem Młodej Pary jest przygotowanie drobiazgów które uzupełnią te podziękowania oraz podkreślą Waszą wdzięczność za przybycie i przeżywanie tego dnia wraz z Wami. Taki gest z Waszej strony zawładnie serca gości i sprawi że Wy również o nich pamiętaliście i pozwoli im odczuć że są dla Was wyjątkowi.

Najprostszym sposobem na takie podziękowania jest umieszczenie kilku słów na bileciku który znajduje się przy każdym miejscu zajmowanym przez gości, lub umieszczenie podziękowań na winietce z imieniem i nazwiskiem. Takie winietki bądź bileciki odpowiednio upiększone pod motyw kolorystyczny waszego wesela  z pewnością ozdobią stoły.

podziękowania4

żródło flicker

Taką formą podziękowań mogą również spełniać pudełeczka z słodkością. Czekoladki, własnoręczne wypieki, ciasteczka w kształcie serduszka na pewno wprawią gości w zachwyt. Za czasów romańskich wręczano migdały które były symbolem pomyślności, dobrobytu czy powodzenia zazwyczaj było ich pięć sztuk co symbolizowało pięcioma życzeniami  długowieczności, bogactwa, szczęści, zdrowia i potomstwa. Przetrwało to do dziś i życzenia zaczynają się od słów  dużo zdrowia, szczęści pomyślności …

podziękowania2

żródło flicker

Spotkałem się również na weselu gdzie w formie podziękowań Młoda Para obdarowała swoich gości małą figurką anioła, było to też trafiony prezent do dziś przypomina mi o tym szczególnym dniu.

podziękowania1

żródło flicker

Zaplanowanie takich podziękowań wiąże się z poświęceniem trochę czasu na ich przygotowanie ale uwierzcie mi że warto. Trzeba jednak dobrze zaplanować moment wręczenia podarunków, musi to być tak zorganizowane aby wszyscy goście byli obecni na sali.

podziękowania

żródło flicker

Jeżeli w dniu nie udało się zorganizować takich podziękowań w dniu wesela, to nic straconego. W dobrym guście będzie wysłanie takich podziękowań po weselu. Bardzo często państwo młodzi po weselu proszę mnie o wywołanie zdjęć dla gości z podziękowaniem za przybycie na uroczystość weselną. Na każdym weselu robimy zdjęcie Pary Młodej z każdym z gości można również takie zdjęcie wywołać wsadzić do koperty wraz z podziękowaniami.  Takie podziękowania na pewno goście zapamiętają i pewnie będą mile wspominać Wasze wesele.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X