logo

Czas zacząć sezon ślubny 2014

Do tego artykułu natchnęły mnie spotkania z Wami i nasze rozmowy na temat przygotowań. Pan Młody i Panna Młoda dwa ogniste temperamenty prawie jak ogień i woda. Panna Młoda w ferworze przygotowań już niekiedy na rok przed swoim ślubem natomiast Pan Młody spokojny zdystansowany do każdego tematu podchodzi z stoickim spokojem.

sezon-ślubny6

żródło pinterest

Ślub i Wesele to wydatek niekiedy kilkudziesięciu tysięcy przeznaczony na jedną noc. Nie dziwmy się więc panowie swoim przyszłym żonom, że mają takie podejście. 100 000 Tyle ślubów odbywa się codziennie na całym świecie. W Polsce na ślub decyduje się ponad 400 000 osób każdego roku, czyli rocznie mamy około 200 000 ślubów. W efekcie, w naszym kraju żyje dziś ze sobą blisko 9 mln par z aktem małżeńskim i co ciekawe nie zastanawiają nas huczne wesela lecz śluby bez wesela.

sezon-ślubny5

żródło pinterest

Na ślub decydujemy się coraz później: co druga panna wychodzi za mąż między 25. a 30. rokiem życia, a co trzecia między 30. a 35. Podobnie sprawy wyglądają, gdy przyjrzymy się metrykom kawalerów, stających na ślubnym kobiercu, z których co ósmy ma więcej niż 35 lat. Dla przypomnienia nie tak odległej historii, w końcu lat 80. średni wiek zawierania pierwszego małżeństwa wynosił dla kobiet ok. 23 lata, a dla mężczyzn 25 lat.

Dojść tych statystyk jak myślicie czy Pan i Panna Młoda mają takie samo wyobrażenie na temat swojego wesela? No jasne że nie, jeszcze nie zdarzyła mi się Para Młoda która zgadzała się w każdej kwestii. Każdy ma jakieś swoje wyobrażenia na temat tego dnia, ma swoje potrzeby które pragnie zrealizować , swoje marzenia gorzej gdy rodzice Państwa Młodych pochodzą z różnych regionów Polski i każdy chce zorganizować wesele na swój sposób. sezon-ślubny4

żródło pinterest

Kobieta przygotowując się do swojego ślubu jest tak rozanielona, że czasami trudno ją zatrzymać. Przepraszam drogie Panie, ale chyba mnie poprzecie, że od dziecka marzycie o pięknym ślubie, o królewiczu, który podjedzie po was karocą. Dziś mając do wyboru tyle dodatków, ozdób, możliwości wasze marzenia stają się rzeczywistością i ja myślę, że my mężczyźni czasami specjalnie przymykamy oko na niektóre sprawy i pozwalamy wam zadecydować.

My faceci podchodzimy to ślubu raczej z dystansem i patrzymy na to wszystko z innego punktu widzenia. Facet do tych przygotowań bardziej podchodzi logicznie i potrzebuje nieraz czasu na pewne przemyślenia i porównania.

sezon-ślubny3

żródło pinterest

sezon-ślubny2

żródło pinterest

Tak naprawdę przygotowania do ślubu to ogrom emocji, kompromisów, a droga do finału naprawdę potrafi Was zaskoczyć. Wielu z Was będzie musiało ustąpić drugiemu. Z moich doświadczeń warto wysłuchać rodziców uwierzcie mi oni naprawdę chcą Wam pomóc, ale pamiętajcie, że to Wasz ślub i warto przeżyć go jak najlepiej i warto mieć piękną pamiątkę czy to w postaci zdjęć lub filmu czasami nie zdajecie sobie sprawy, jakie to ważne, bo wiele chwil Wam umknie a mam nadzieje, że Fotograf czy to kamerzysta uwiecznią te momenty. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych porad napiszcie zawsze chętnie pomogę

sezon-ślubny1

żródło pinterest

sezon-ślubny

żródło pinterest

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X