logo

Idealny Zespół na Wesele

Jak wiadomo udane wesele to powiązanie kilku czynników które w sumie składają na niezapomnianą imprezę weselną.  Jednym z tych czynników jest dobry zespół muzyczny. Wybierając odpowiedni zespół muzyczny powinniśmy brać pod uwagę nasz budżet. Im większy budżet przeznaczymy na muzykę tym większy wybór zespołu muzycznego. Większy budżet pozwala nam również na wybór zespołu o większym składzie, choć dziś w dobie elektroniki wiele zespołów wspomaga się przygotowanymi podkładami muzycznymi co pozwala później na odsłuch taki jakby w zespole było co najmniej pięciu muzyków. Pamiętajcie że nie zawsze warto kierować się składem zespołu często wystarczy zatrudnić duet lub trio grający na podstawowych instrumentach. Minimum konieczne w zespole to klawiszowiec i gitarzysta. Dwóch Panów grających na keyboardach nigdy nie zasymuluje prawdziwej gitary.

zespół-na-wesele

żródło pinterest

zespół-na-wesele1

żródło pinterest

Długość pracy grupy muzyków również jest uzależniona od naszego portfela. Regułą to dziesięć, dwanaście godzin, tyle przeważnie trwają standartowe wesela. Każdy zespół pewnie będzie chciał przedłużyć granie jak goście ciągle będą domagali się zabawy, to również będzie wymagało dopłaty z naszej strony i tu radziłbym uważać na zapiski w umowie, aby były jasno sprecyzowane i czytelne dla nas. Radziłbym podchodzić ostrożnie do grajków którzy proponują cenę hit 300 zł za wesele, nie liczmy na to że ktoś taki zrobi taki sam show jak zespół za 1500zł, choć warto pamiętać że każdy z nas musiał jakoś zacząć i nabrać doświadczenia. Warto sprawdzić kogo się wybiera i posłuchać wcześniej aby potwierdzić nasz wybór.

zespół-na-wesele2

żródło pinterest

zespół-na-wesele3żródło pinterest

W dobie Internetu można prześledzić kilkadziesiąt zespołów i sprawdzić doświadczenie zespołów muzycznych, zajrzeć na ich profile społecznościowe poczytać komentarze i posłuchać a najlepiej zobaczyć filmy z imprez na których grał dany zespół. Muzycy nie tylko umilają nam wesele muzyką ale prowadzą wiele zabaw podczas przerw, proponują toasty weselne za zdrowie młodej pary i nie tylko, ważne jest również odpowiednie prowadzenie wielu kluczowych momentów takich jak oczepiny, podziękowanie dla rodziców czy choćby krojenie tortu tym wszystkim również zajmują się nasi panowie z orkiestry.

zespół-na-wesele6

żródło pinterest

Wybierając odpowiedni zespół na nasze wesele warto również kierować się repertuarem jakim posługuje sie kapela. Sporo zespołów ma już ukierunkowanie na niektóre trendy muzyczne i nie koniecznie muszą one być zbieżne z naszym wyobrażeniem więc warto o to również zapytać podpisując umowę. Najbardziej pomocna będzie opinia innych którzy mieli przyjemność bawić się na weselu gdzie grał przez nas wybrany zespół a może warto popytać wśród znajomych albo poczytać opinie na stronie internetowej. Pamiętajcie aby nie kierować się własnym gustem muzycznym wesele to nie tylko impreza dla nas ale również dla naszych gości i ważne jest aby oni również dobrze czuli się w tych klimatach muzycznych.

zespół-na-wesele4

żródło pinterest

W swoim kilkuletnim obyciu z weselami widziałem wiele zespołów i mógłbym o niektórych sporo powiedzieć nie koniecznie dobrych słów ale też spotkałem wiele zespołów które podchodzą do swoich zleceń z sercem i naprawdę rzetelnie wykonują swoją pracę. Na swojej drodze spotkaliśmy Zespół Duo z Bytomia to dwaj panowie Adam i Mirek z którymi się zaprzyjaźniliśmy podczas naszych imprez weselnych i z czystym sumieniem możemy każdej Parze Młodej stojącej przed ciężkim wyborem polecić ten zespół. Panowie z tego zespołu mają bardzo bogaty repertuar muzyczny począwszy od bloków muzycznych góralskich, śląskich, współczesnych czy nawet muzyka kantry skoczywszy na klasycznych utworach których nie może braknąć na każdym weselu.

Wszystkich którzy szukają zespołu a swoje wesele polecamy Zespół Duo

zespół-na-wesele7

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X