logo

Umowa z Fotografem Ślubnym

Już dziś podpisujemy umowy z dwuletnim wyprzedzeniem, więc śmiało możemy powiedzieć, że podpisanie umowy z fotografem stało się równie istotnym punktem wesela, co sala czy orkiestra. Często nawet spotykamy się, iż młodzi maja zaklepaną salę, orkiestrę, fotografa a sprawy w kościele dopiero mogą załatwić na rok przez ceremoniom, więc staje się to pewna loteria czy potem uda się wam trafić w wolne miejsce w kościele. Rozglądanie się za fotografem z dwu letnim wyprzedzeniem daje możliwość wyboru fotografa, który zapewnia nasze oczekiwania i zadowala nas w 100%. Zdajemy sobie sprawę, że wybór fotografa to nowe doświadczenie w waszym życiu i nie wybieracie, na co dzień fotografa ślubnego. Dlatego postanowiłem napisać, o co pytać i jak się przygotować się do takiej rozmowy.
Mamy szeroka gamę usług, która uzależniona jest od potrzeb Pary Młodej. Sesja narzeczeńska, reportaż ślubny, sesja plenerowa czy nawet sesja zdjęciową za granicami naszego kraju. Wszystko zależy od Waszych upodobań.
IMG_0432

2
Zdjęcia ślubne to nic innego jak zapis historii przelany na papier za pomocą obrazków. Przygotowania, przysięgi, błogosławieństwo, miłość, wzruszenie, szaleństwo i zabawa to momenty, które z pewnością zobaczycie na naszych zdjęciach.
Ile zdjęć otrzymujecie od Nas
To jest jedno z podstawowych pytań, które powinno się zadąć fotografowi podczas spotkania. Często można spotkać się z sytuacja gdzie fotograf przekazuje tylko wybrane zdjęcia i SA one bardzo ograniczone i oczywiście zależy to od wyboru pakietu a co z tym się wiąże odpowiednia suma. My postanowiliśmy nie ograniczać zdjęć do jakiejś puli czy znacznie zmniejszać rozdzielczość, aby nie można było wywołać później tych zdjęć. Wychodzimy z założenia ze towar, za który płacicie powinien być przekazany Parze Młodej w całości. Wiele zdjęć, które dla fotografa staną się mniej istotne z pewnością spodobają się parze młodej. Dlatego Foto Affetto przekazuje wszystkie fotografie, które zrobi podczas całego dnia. Fotografie, które najczęściej zapisujemy na płycie DVD poddane są drobnej obróbce fotograficznej (balans bieli, dopasowanie poziomów, czy wyostrzenie).

IMG_5703
Ile zdjęć znajduje się na płycie?
Podczas całego dnia ceremonii robimy od 600 do 800 zdjęć. Jeżeli mamy jeszcze plener w innym dniu przekraczamy sumę ponad 1000 zdjęć, które otrzymuje Para Młoda.
Finalnym produktem, który przekazujemy Parze Młodej jest Fotoalbum. Fotoalbum, czyli książka z wydrukowanymi zdjęciami na wysoko jakościowym papierze fotograficznym. Fotoalbum oprawiony jest w skórę z motywem, który sobie wybieracie z dostępnych przykładów. Mamy okładki z zdjęciem lub ozdobnym stemplem. Okładki mogą być tak jak pisałem z skóry, drewna, fotografii jak i plexy. Najczęściej wybieranym motywem na okładkę jest plexy z wstawką aluminium, na którym jest nadruk Waszej fotografii.
Coraz częściej można odszukać w ofertach fotografów galerie internetowa, która proponują Młodym Parą za dodatkową opłata. Foto Affetto ma taka usługę również, ale my za nią nie pobieramy żadnej opłaty w galerii oczywiście nie są umieszczane wszystkie zdjęcia, ale kilkadziesiąt wybranych, ale na pewno można tam oszuka zdjęcia robione Parze Młodej z gośćmi. Każdy z gości w dniu wesela otrzymuje karteczkę z hasłem do galerii i instrukcje jak do niej trafić. Nasza galeria umożliwia wygodne i bezproblemowe przeglądanie zdjęć na każdym sprzęcie. Zdjęcia można zapisywać na swoim komputerze oraz Dzielic się nimi na swoich portalach społecznościowych.
Kolejnym elementem, którym warto poruszyć to pamiątka dla rodziców. Proponujemy Fotoalbumy również dla rodziców czy to dziadków w wersji minimum. Co to oznacza fotoalbum wygląda identycznie jak ten Duzy, ale jest w pomniejszonej wersji najczęściej proponujemy album w wymiarach 20×20 dla rodziców i 28×35 dla Pary Młodej. Wszystkie rozkładówki przygotowane są w porozumieniu z Parą Młodą tak, aby album spełniał oczekiwania Pary Młodej.

IMG_9577
Praca fotografa to nie tylko ujęcia najważniejszych momentów, ale najczęściej zaczyna się ona na kilka godzin przed ceremoniom. Zazwyczaj praca fotografa to ponad 12 godzin pracy w dniu ceremonii i zaczyna się od zakładania sukienki ślubnej, garnituru w tych momentach robimy najwięcej zdjęć detalom jak i rodzicom pomagającym swoim dzieciom w przygotowaniach. Potem przechodzimy do błogosławieństwa , ceremonii,życzeń, pierwszego tańca i tak aż do oczepin. Mama nadzieje, że choć trochę pomogłem w naświetleniu pracy fotografa ślubnego, jeżeli macie jakieś wątpliwości to chętnie służę pomocą i odpowiem na każde pytanie. Życzę dużo szczęścia i trafnych wyborów przed waszym ślubem w końcu wesele to jeden z najważniejszych momentów waszego życia i watro mnie super pamiątkę.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X