logo

Po_slubie_FA

Foto Affetto Baby

studio stworzone z myślą o dzieciach

Witajcie w mojej bajce, która mieści się na 50m2, gdzie Zapraszam na sesje dziecięce w specjalnie przystosowanym do najmłodszych modeli studio fotograficznym

Pierwsze 14 dni życia dziecka to najlepszy moment na sesję noworodkową, dlatego sesję noworodkową najlepiej zaplanować jeszcze podczas ciąży. Trudno jest przewidzieć kiedy ten wyjątkowy dla rodziców dzień nastąpi, aby wyjść Wam na przeciw umówimy wstępny termin na tydzień przed i tydzień po wyznaczonym terminie porodu. Gdy Wasz skarb będzie już na świecie wspólnie wybierzemy dzień i godzinę sesji noworodkowej. A dlaczego do 14 dnia życia maleństwa, ponieważ to właśnie wtedy najwięcej śpi, jest bardzo plastyczny, nie reaguje na bodźce zewnętrzne, to właśnie w tych dniach jesteśmy wstanie uzyskać słodkie i urzekające pozycje małych modeli, to tylko w tych dniach jestem w stanie stworzyć dla Was pamiątkę, którą już nigdy więcej nie powtórzycie.

To właśnie w tych dniach noworodek jest taki maleńki, kruchy i delikatny, a czas tak szybko biegnie. W ciągu kilku miesięcy Wasz skarb zmieni się nie do poznania, ja stworzę dla Was jedyną w swoim rodzaju pamiątkę na której zatrzymamy czas, emocje i radość z tego pierwszego okresu życia maluszka.

Sesja noworodkowa wiąże się z nie lada oprawą, dbam o to aby studio była odpowiednia temperatura, minimalna temperatura to 25 stopni. Przygotowuję zawsze minimum 3 scenerie plus ujęcia rodzinne. Wykorzystuję do tego pufę do pozycjonowania noworodków oraz dwie scenerie z desek jasnych i ciemnych. Posiadam różnego rodzaju rekwizytu typu kosze, wiadra, łóżeczko, skrzynki oraz malutkie ubranka z naturalnych materiałów, owijki, korony, opaski itp.

Oczywiście jestem otwarta na Wasze sugestie, możemy nawiązać do jakiegoś ważnego momentu Waszego wspólnego życia, pasji lub pracy, takie akcesoria możemy również wykorzystać podczas sesji, oczywiście po wcześniejszym przegadaniu :)rękawice bokserskie, maska spawalnicza, szalik kibica, z takimi akcesoriami się spotykam w swojej pracy :)

Podczas swojej pracy wykorzystuję LAMPY STUDYJNE, których światło jest rozproszone i zmiękczone softboxem - światło nie podrażnia oczu noworodka. Czasu sesji noworodkowej nie da się jednoznacznie określić, wszystko zależy od współpracy małego modela, ale trzeba sobie zarezerwować od 2 do 4 godzin, oczywiście w tym czasie jest cała oprawa związana z karmieniem, przewijaniem, tuleniem i usypianiem, maluszek dostaje tyle czasu ile potrzebuje, nie ma w mojej pracy pośpiechu.

Całe Studio jest przygotowane z myślą o noworodkach, jest przygotowane miejsce do karmienia dla mamy, miejsce do przewijania, wentylator, pieluszki, mokre chusteczki, podkłady jednorazowe.

Na pewno musicie ze sobą zabrać: mleko w butelce ( jeśli mam karmi piersią to oczywiście zbędne), pieluszki (chodź w razie braku też posiadam w studio), smoczek, pieluszkę tetrową, ubranko na zmianę w razie małej awarii :). Do sesji maluszek musi być dobrze najedzony, to już połowa sukcesu. Ponadto ważne też jest, aby był ubrany w ubranka, które podczas rozbieranie nie wybudzają maluszka ze snu. Rodzice do zdjęć rodzinnych powinni też się odpowiednio przygotować, jednolity ubiór bez napisów, pasków, kratek itp. wystarczy gładki t-shert i już jest super.

Zawsze ustalam takie rzeczy z rodzicami przed sesją, pytam o wasze oczekiwania po to , aby efekt mojej pracy i Waszych oczekiwań był w tym samym miejscu. Dla Was i bezpieczeństwa dzieci szkolę się u najlepszych w tej branży akademia nikona wpieluszce.pl oraz u Czarka Rajkowskiego.

Studio znajduje się na III piętrze, dlatego nie zabierajcie z sobą wózka tylko nosidełko, zabierzcie z sobą obuwie na zmianę jeśli na dworze jest śnieg lub deszcz, ze względu na czystość otoczenia w którym będziemy robić zdjęcia.

Zapraszam na mój profil na facebooku gdzie znajdziecie więcej zdjęć: Foto Affetto BaBy

X