f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

fbiginyt

Sesja ślubna za granicą – poradnik

[wbc_heading tag=”h3″ title=”Sesja ślubna | za granicą| – poradnik”]

Oglądając zdjęcia swoich znajomych z plenerów ślubnych, pewnie zastanawialiście się gdzie zorganizować swoją sesję zdjęciową. Lokalny park w mieście, plaża nad pobliskim jeziorkiem, a może kamienice przy starym rynku. Wybierając każde z tych miejsc dobry fotograf ślubny, potrafi uchwycić emocje, które towarzyszą Waszej parze, ale to wszystko już było. Chcielibyście zorganizować swoją sesję ślubną w niepowtarzalnym miejscu. W miejscu, które jest wyjątkowe i stworzy niesamowity klimat oraz otoczkę całej Waszej uroczystości. Pewnie zastanawiacie się, czy istnieje możliwość zorganizowania zagranicznej sesji ślubnej poza granicami naszego kraju. Tak to możliwe, wspólnie możemy zorganizować zagraniczną sesję ślubną, jak się do tego zabrać.

Dzisiejsze podróżowanie stało się naprawdę łatwe. Podróżowanie samolotem nie kosztuje już kroci, dlatego marzenia o zagranicznej sesji zdjęciowej stają się rzeczywistością. Wybierając zagraniczne kierunki na sesję ślubną, dostrzegamy możliwości, których nie mamy u siebie w kraju. Pięknie poranki w zamglonej Toskanii, czerwone budki telefoniczne w centrum Londynu czy zachody słońca na Wyspach Kanaryjskich. Takie sesje zdjęciowe na pewno będą niepowtarzalną pamiątką w Waszej bogatej ścieżce życiowej. Przygotowanie takiej sesji zdjęciowej jest bardziej skomplikowane i czasochłonne od tradycyjnej sesji w kraju, ale nie niemożliwe.

Logistyka – plan sesji zdjęciowej

Na zagraniczną sesję ślubna musimy zaplanować kilka dni, od 4 do 7 dni. W pierwszym dniu zazwyczaj mamy podróż do wybranego miejsca, zakwaterowanie i rozeznanie się w terenie. Oczywiście to wszystko zależy od godziny przylotu. Planując sesję w wyjątkowym miejscu. warto poczytać i poszukać wyjątkowych miejsc przygotowując plan dnia. Z doświadczenia wiemy, że nie wszystkie punkty uda nam się zrealizować więc warto podzielić je sobie na dwie grupy. Miejsca, które na pewno musimy odwiedzić i „plan B”. Zazwyczaj planując plan dnia, nie sugerujemy Parze Młodej konkretnych miejsc, zostawiamy im wiele możliwości do wyboru tak, aby cała sesja była skoncentrowana na nich, a nie na wyborze fotografa. Każdy fotograf będąc pierwszy raz w danym miejscu, staje się bardziej kreatywny i ma inne spojrzenie, nie powielając swpoich przyzwyczajeń.
Planując harmonogram zdjęć, nie możemy zapomnieć od godzinach wschodu i zachodu słońca. Jesteśmy to wstanie wyszukać w sieci, po ustaleniu ty godzin możemy dokładnie zaplanować godziny na fotografowanie i posiłki pamiętając o złotej godzinie przed zachodem słońca.

Wybór planu.

Decydując się na wybrane miejsca, warto również zastanowić się na sposobem przemieszczania. Sposób i czas to dwie bardzo ważne rzeczy. Będąc gdzieś pierwszy raz, możemy mieć problem z trafieniem w odpowiednie miejsce a GPS nie zawsze poprowadzi nas tak jak sobie to zaplanowaliśmy. Z naszego doświadczenie najlepiej jest poruszać się samochodem, no chyba że planujemy sesję w centrum miasta wtedy metro czy taksówka będzie najlepszym wyborem. Ważnym czynnikiem na takiej sesji jest również sam fotograf i nadawanie na tych samych falach oraz poczucie humoru. To bardzo ważne, aby podczas pracy czuliście się komfortowo. Dlatego wybór fotografa to naprawdę trudna decyzja.

Kiedy na sesję?

Wybór miejsca związany jest ściśle z terminem, kiedy możemy się na plener wybrać. Wybierając sesję zdjęciową za granicą w terminie lipiec-sierpień musimy liczyć się z tym iż napotkamy wielu turystów. Wybierając na swoją sesję Wenecję, Santorini, Chorwację, warto pomyśleć o tym, aby wybrać się w terminie kwiecień-maj lub koniec września początek października. Pogoda pewnie będzie znośna, a turystów znacznie mniej co na pewno ułatwi pracę w plenerze.
Podobnie jak u nas Para Młoda budzi bardzo duże zainteresowanie. Często spotykamy się z życzliwością miejscowych, którzy zapraszają nas na herbatkę lub coś do przekąszenia. Ludzie często składają Parze Młodej życzenia lub gratulują szczęścia.

Wygląd

Wygląd Pary Młodej ma bardzo duże znaczenie. Drobne zagniecenia sukienki czy urwany guzik z marynarki nie stanowi dla nas problemu natomiast dobrze umalowana Panna Młoda to już sukces na zdjęciach. Zdajemy sobie z tego sprawę, że nie zabierzemy z sobą na sesję fryzjera czy makijażystki, ale warto wcześniej przygotować sobie odpowiednie kosmetyki, ktore były potrzebne kosmetyczce do umalowania przed ślubem i poćwiczyć przed wyjazdem. Kilka prób na pewno pomorze w odpowiednim umalowaniu.

Jeżeli zastanawiacie się nad sesją zagraniczną, pamiętajcie, aby porozmawiać o tym znacznie wcześniej z fotografem i ustalić odpowiedni termin. Warto ten temat poruszyć już podczas podpisania umowy.